9 јануари

Од Википедија, бесплатната енциклопедија
Одете во навигација Одете на пребарување
село
9 јануари
51 ° 44′05 ″ с. ш. 54 ° 58'33 инчи. г. H G Я O
Земјата Русија
Предмет на федерацијата Регионот Оренбург
Општинска област Оренбург
Селска населба Селскиот совет Красноуралск
Историја и географија
Временска зона UTC + 5:00 часот
Популација
Популација 4321 [1] луѓе ( 2014 )
Дигитални идентификатори
Поштенски код 460532
OKATO код 53234831001
OKTMO код 53634431101
Прикажи/Скриј мапи
9 јануари (Русија)
Точка
9 јануари
Точка
Москва
9 јануари (регион Оренбург)
Точка
Оренбург
Точка
9 јануари

9 јануари - село во областа Оренбург во регионот Оренбург . Административен центар на селскиот совет Красноуралск .

Географија

Селото се наоѓа во близина на регионалниот центар - Оренбург .

Временска зона

Селото именувано по 9 јануари, како и целиот регион Оренбург, се наоѓа во временската зона MSK + 2 . Поместувањето на применливото време од UTC е +5: 00 [2] .

Популација

Популација
2010 година [3] 2014 година [1]
3382 4321

Белешки (уреди)