Категорија: Википедија: Биографии на современици

Од Википедија, бесплатната енциклопедија
Одете во навигација Одете на пребарување

Категорија на услуги дизајнирана да ги обедини личностите кои потпаѓаат под барањата на правилото VP: COVR . Одење на:

Кога уредувате статии од оваа категорија, како и категоријата Категорија: Личности кои починале пред помалку од една година, скриптата на MediaWiki : Gadget-blpEditNotice.js прикажува предупредувања за правилото за биографиите на современиците. Ако ја преименувате оваа категорија, ажурирајте го кодот на скриптата.Подкатегории

Оваа категорија ја содржи само следната поткатегорија.

Страници во категоријата „Википедија: Биографии на современици“

Прикажани се 200 страници од вкупно 188 658 во оваа категорија.

(Претходна страница) ( Следна страница )

А

(Претходна страница) ( Следна страница )