Шаблон: Надворешни врски

Од Википедија, бесплатната енциклопедија
Одете во навигација Одете на пребарување
Документација

Овој шаблон автоматски ги заменува врските до социјалните мрежи , услугите за хостирање фотографии и видео, како и податоците за регулаторна контрола што се дефинирани за тековната ставка на Википодатоци .

За да уредувате надворешни врски во одредена статија, додека сте во неа, следете ја врската „Ставка на Википодатоци“ во левото мени (блок „Во други проекти“).

Единствениот параметар ви овозможува да ја измените бојата на заглавијата на групите за добиената табела за навигација.

 {{ Надворешни врски }}
{{Надворешни врски | # DF013A}}
{{Надворешни врски | боја = # DF013A}}
{{Надворешни врски | боја = # DF013A}}
{{ Надворешни врски | Русија}}
{{Надворешни врски | боја = Русија}}
{{Надворешни врски | боја = Русија}}

Постои посебен гаџет за додавање, уредување и отстранување врски во шаблонот без да одите на страницата Википодатоци .

Поставување на страницата

Шаблонот е поставен на крајот од текстот, пред категориите, заедно со останатите шаблони за навигација. Ако шаблонот го содржи само делот Регулаторна контрола, тој треба да се стави по сите табели за навигација. Ако има други делови, особено - „Социјални мрежи“ и/или „Хостирање на аудио, видео и фотографии“, тогаш препорачливо е да го поставите шаблонот пред останатите шаблони за навигација, така што визуелно оди веднаш по „ Делот за врски“, доколку ги има.

Уредување

Сите вредности се преземени од Википодатоци ; за да ги промените, треба директно да ги промените информациите на Википодатоци или да користите постоечки гаџет .

Ако гаџетот не работи поради некоја причина, можете да ја уредите врската директно на Википодатоци:

 • Лево, во менито „Во други проекти“, пронајдете ја врската „Википодатоци“ и следете ја (ако нема врска, ќе треба да креирате нов елемент и да го поврзете со постоечка статија ).
 • На страницата што се појавува, пронајдете го делот Одобрувања.
 • Во табелата подолу, пронајдете ја страницата на која сакате да се поврзете. Ако во табелата линијата „Википодатоци“ изгледа како „P553 / P554 / Q219523“, тогаш направете го следново:
  • Креирајте нова изјава (копче „[додај]“).
  • Името на новиот имот е „ сметка на социјалните медиуми “.
  • Вредноста на новиот имот: типот на социјална мрежа чиј профил сакате да го додадете во листата на врски. На пример, Твитер .
  • Кликнете на „Зачувај“ и, по зачувувањето, кликнете на копчето „Уреди“ (ќе се појави десно од името на социјалната мрежа).
  • Кликнете на „Квалификатор“ - ова ќе додаде полиња за додавање квалификатори.
  • Во полето „Својство“, внесете „ адреса на социјалните мрежи “.
  • Во полето што се појавува после ова, внесете ја адресата на Твитер, на пример, „myaccount“.
  • Кликнете на „Зачувај“. Честитки, додадовте врска до вашата сметка на Твитер.
 • Ако во табелата линијата „Википодатоци“ изгледа како „P549“, тогаш направете го следново:
  • Креирајте нова изјава (копче „[додај]“).
  • Името на новиот имот е " P549 " (името на локацијата ќе се појави).
  • Вредноста на имотот е дигитален или алфанумерички ID на сметката на страницата. На пример, ако за страницата „Родовид“ врската изгледа како http://ru.rodovid.org/wk/Person:57500 , а последните цифри се менуваат од личност до личност, тоа значи дека „57500“ е ID на сметката. и мора да биде наведена како вредност на имотот.
  • Кликнете на „Зачувај“. Честитки, додадовте врска до страницата.

Со помош на гаџет, овие дејства се многу полесни.

Список на додадени врски

Се користат следните извори:

Ресурс Википодатоци
Во социјалните мрежи
Во контакт со P3185
Со пријатели P553 = Q4101720
LiveJournal P3258
LiveJournal P553 = Q219523
Мојот свет P553 = Q4299858
соучениците P5163
Прашајте го RU P553 = Q17195318
ASKfm P553 = Q309959
Блогер P553 = Q171186
Фејсбук П2013 година
Фејсбук P4003
LinkedIn P2035
LinkedIn P6634
LinkedIn P4264
Интернет во живо P553 = Q4043051
Мој Простор P553 = Q40629
Мој Простор P3265
Истражувачки Гејт P2038
Сина Веибо P3579
Пролет.јас P553 = Q1002972
Телеграма P3789
Телеграма P553 = Q15616276
Tumblr P553 = Q384060
Твитер P2002
Твит P5797
Текстови на дела
Колиба-читална P553 = Q17254543
списание Самиздат P553 = Q17195344
Проект „Гутенберг“ P2034
Prose.ru P553 = Q4380129
Poems.ru P553 = Q4442644
Lib.Ru/ Научна фантастика P553 = Q17300505
Фото, видео и аудио
Apple Music P2850
Apple Music P2281
Бендкамп P3283
Дизер P2722
Дизер P2723
Дизер P2724
Фликр P3267
Генијалец P2373
Генијалец P6217
Генијалец P6218
Инстаграм P2003
Last.fm P3192
Како P9812
Mixcloud P553 = Q6883832
Мусопен P2338
ПромоДј P553 = Q17117201
ПромоДЈ P8842
Рутуб P553 = Q372827
SoundCloud P3040
SoundCloud P553 = Q568769
Spotify P1902
Spotify P2205
Плимата и осеката P4576
Tidal (албум) P4577
Плимата и осеката (видео) P4579
Плимна (патека) P4578
ТикТок P7085
TCDb P5421
Vimeo P553 = Q156376
Vimeo P4015
YouTube P2397
YouTube P553 = Q866
Музика VKontakte P9694
Yandex.Music P1553
Yandex.Music P2819
Тематски локации
Github P2037
Отворен центар P1972
Google научник P1960
Математичка генеалогија P549
Нобеловиот лауреат API P8024
ОРЦИД P496
ID на истражувач P1053
Скопус P1153
Структури P2418
zbMATH Отворено P1556
Серуски математички портал P4252
Архива за историја на математиката MacTuthor P1563
JPL База на податоци за мали тела P716
ИНСЕЕ P374
Врховната Рада P3391
Херои на земјата P2943
Европскиот парламент P1186
Парламентот на Велика Британија P1996 година
Риксдаг P1214
Парламентот на Чешката Република P6828
08 евра.Ru P7111
100 стрелци P6632
247 Спорт P7397
365 шах P3314
90 минути P3605
90 минути P7453
ACB (плеер) P3525
ACB (тренер) P6297
AIC P6319
Сите црнци P3645
AllPowerlifting.com P6097
ARRS P3653
AS.com P3427
АТП P536
Варварски fc P4493
Baseball-Reference.com P1825
Baseball-Reference.com (освен MLB) P1826
Basketball-Reference.com (играч) P2685
Basketball-Reference.com (тренер) P4718
Basketball-Reference.com (играч) P4561
Basketball-Reference.com (тренер) P4720
Basketball-Reference.com (Г-лига) P4744
Basketball-Reference.com (Европа) P4790
BDFA P6188
BDFutbol P3655
BDFutbol P7488
Beachsoccer.ru P6253
База на податоци за одбојка на плажа P2800
biathlon.com.ua P6386
BoxRec P1967
БСРусија P6252
Bwf P2729
BWFbadminton.com P3620
CanadaSoccer.com P7459
Шаховски игри P1665
Шаховски темпо P3315
Колеџ фудбал HoF P3044
Рангирање на CQ P1541
Рангирање на CQ P2709
CUP2002.RU P7112
Виткање.fi P9166
CurlingZone P3556
CycleBase P4508
Архива за велосипедизам P1409
Дијамантска лига P3923
DraftExpress P3533
База на податоци за возачи P3684
Dynamomania.com P7395
EFC P4475
eishockey.info P9718
Елитниот фудбал P7343
Elite Prospects (играч) P2481
Elite Prospects (тренер) P4319
ЕНАРД P3958
Англија фудбал онлајн (играч) P6331
Англија фудбал онлајн (тренер) P6330
englandstats.com P7608
EPCR P3666
EspritBleu P4050
ESPN.com P3571
ESPNFC.com P3681
ESPNscrum P858
eu-football.info (играч) P3726
eu-football.info P7435
eu-football.info (тренер) P7463
eu-football.info P7492
eu-football.info P7854
eu-football.info P8320
Euro04.Ru P7113
Eurobasket.com (играч) P3527
Eurobasket.com (тренер) P6865
Eurohockey.com P2601
Евролига (играч) P3536
Евролига (тренер) P6866
eWRC-results.com P3927
Екстратајм.т.е P8173
FaroeSoccer (играч) P6627
Фаро Фудбал (тренер) P6628
FBref.com P5750
FEI P3111
ФИЛ P2990
FIS (скијање крос-кантри) P2773
FIS (алпско скијање) P2772
FIS (алпско скијање на трева) P8845
FIS (слободен стил) P2774
FIS (ски скокови) P2775
FIS (нордиско комбинирано) P2776
FIS (сноуборд) P2777
FIS (телемарк) P6669
FISA P8990
FlashScore.com P7460
FlashScore.com P8259
FlashScore.com P7876
Флограплплинг P9150
FootballDatabase.eu P3537
FootballDatabase.eu P7351
FootballFacts.ru P3660
FootballFacts.ru P7358
footofeminin.fr P4262
ForaDeJogo (играч) P3046
ForaDeJogo (тренер) P3661
ForaDeJogo P7412
FSkate.ru P6624
Fussballdaten.de P3538
Fussballdaten.de P7495
Фудбалот P7399
ФИЕ P2423
Сл P2696
ФИНА P3408
Германија06.Ru P7652
Глобален покер индекс P3564
Goratings P2805
Gracenote P4397
Ракомет123 P7002
Hockey-Reference.com P3598
хокеј ДБ P2602
HockeyLive P9719
Hokej.cz P9677
IAT P2780
IAT P2778
IAT P2779
IBSF P2991
IBU P2459
МКФ P3689
iDNES.cz P3663
ИФЈ P4559
IFSC P3690
ISSF P2730
ISU P2694
ТОА Е РАГБИ P3769
ИТФ P8618
ИТРА P3584
ITTF P1364
ITU P3604
ИВФ P3667
IWRP P4504
Џеј Лига (играч) P3565
Џеј Лига (тренер) P4048
JudoInside P2767
Juwra.com P3949
К лига P3053
Kicker.de P8912
Куора P8021
L'Équipe P3665
lapreferente.com P7359
Лига 1 P9266
Лега кош (играч) P5476
Лега кош (тренер) P5612
LevskiSofia.info (играч) P6411
LevskiSofia.info (тренер) P6410
LFB P4382
LFCHistory.net P9277
LFH (играч) P4289
LFH (тренер) P9333
LNH P4192
Lnv P4281
LongSwimsDB P7232
Memoire du cyclisme P4516
MLB P3541
МЛС P2398
MotoGP.com P3928
motorsportstats.com (возач) P8140
motorsportstats.com (тим) P8178
motorsportstats.com (серија) P8141
motorsportstats.com (песна) P8142
Национални фудбалски тимови.com P8319
Национални фудбалски тимови.com P2574
Национални фудбалски тимови.com P8147
Национална боречка сала на славните P6688
NWSL P5222
Олимпија P8286
OnsOranje P5158
Плус Лига P7551
Професионална куќа на славните P6930
Pro-Football-Reference.com (играч) P3561
Pro-Football-Reference.com (тренер) P6836
ProCyclingStats P1663
тркачка референца (тркач) P3048
тркачка референца (патека) P6807
Rallye-info.com P3930
RealGM (играч) P3957
RealGM (тренер) P7954
Црвен бик P3883
Reprezentacija.rs P3908
Rivals.com P7339
Rollerstori.net P7146
Романски фудбал P6399
Проект за рагби лига P6881
Самбафут P3668
Шердог P2818
ShorttrackOnLine.info P3693
ski-db.com P3619
Статистика на SkiMo P8146
Фудбалска база (играч) P2193
Фудбалска база (судија) P7465
Фудбалска база (тренер) P2195
Фудбалска база P7454
soccerdonna.de (играч) P4381
soccerdonna.de (тренер) P8134
soccerdonna.de P7878
Фудбалска патека P2369
Фудбалска патека P6131
Фудбалска патека P7494
Speedskatingbase.eu P2350
SpeedSkatingNews.info P3694
SpeedskatingResults.com P4314
SpeedSkatingStats P3695
Sportbox.ru P4421
спорт.md P6401
Sports-Reference.com (колеџ) P3696
Sports-Reference.com (тренер) P4751
Стадион ДБ P5288
Страва P5283
svenskfotboll.se P4830
Swimrankings.net P2640
Пливање Пливање P4315
Податоци за теквондо P2987
Тим CCCP P9730
тимови.од страна P6321
тимови.од страна P7490
Хендонската толпа P6146
Peakbagger P7278
playmarkerstats.com (плеер) P3047
playmarkerstats.com (тренер) P6316
playmarkerstats.com (судија) P6315
playmarkerstats.com P7280
playmarkerstats.com P7493
TBLStat P5721
Нацрт-прегледот P9514
TheSports.org P4391
THW Кил P4263
Тиластопаја P3882
Тиластопаја P3884
Статистика на патеката и теренот P3924
Статистика на патеката и теренот P3925
Трансфермаркт (судија) P3699
Трансфермаркт (играч) P2446
Трансфермаркт (тренер) P2447
Трансфермаркт P7223
Трансфермаркт P7455
TuttoCalciatori.Net (играч) P7036
TuttoCalciatori.Net (тренер) P7035
UIPM P2726
UltraSignup P3585
USMS P9228
Вести.кз P6215
Voetbal International P7880
Voetbalstats P5742
Светска атлетика P1146
Светска серија на рагби седум P3745
Светска серија на рагби седум P4879
WorldCup10.Ru P7115
worldfootball.net (играч) P2020
worldfootball.net (судија) P6314
worldfootball.net P8318
worldfootball.net P7287
worldfootball.net P7441
WorldofVolley P5789
WorldReferee.com P7436
WorldSBK.com P4076
WSOP P3554
X игри P4893
Јадранска лига P6850
Атлетика Австралија P3915
AMFR P6320
Британската олимписка асоцијација P4490
Бундеслигата P5057
Бундеслигата P5724
Светска федерација за карлинг P3557
Светска федерација за стрелаштво P3010
Светски игри P4588
VFLA P5077
Данскиот фудбалски сојуз P6109
ЕХФ P3573
ВТБ Јунајтед лига P6732
EKB P3725
Хокеј Куќа на славните P3567
Австралиска спортска куќа на славните P4415
Игри на Комонвелтот P4548
Игри на Комонвелтот 2006 година P5716
Игри на Комонвелтот 2014 година P6953
Израелскиот фудбалски сојуз P3748
Италијанска федерација за спортови на мраз P8846
Италијанската атлетска федерација P3446
Италијанската атлетска федерација P7364
Кралската белгиска фудбалска асоцијација P2823
Кримскиот фудбалски сојуз P6318
Куп на Били Џин Кинг P2642
Дејвис куп P2641
KHL P3652
Лига 1 USL P8779
АФИН P8222
Меѓународна едрена федерација P2804
МОК P5815
IPC P7550
Нба P3647
Германско здружение за ултрамаратон P2162
Германскиот фудбалски сојуз P4023
Норвешка фудбалска асоцијација P3936
Норвешка ракометна федерација P3700
Nfl P3539
НХЛ P3522
Обединет свет на борба P2727
Одеса фудбал P6415
Австралискиот олимписки комитет P3682
Аргентинскиот олимписки комитет P4065
Бразилскиот олимписки комитет P4060
Унгарскиот олимписки комитет P4066
Грчки олимписки комитет P4489
Шпански олимписки комитет P8421
Италијанскиот олимписки комитет P4069
Италијански олимписки комитет (лауреат) P8161
Олимписки комитет на Канада P4054
Кинески олимписки комитет P4068
Летонски олимписки комитет P2593
Литвански олимписки комитет P4061
Олимписки комитет на Нов Зеланд P4056
Полски олимписки комитет P6071
Романскиот олимписки комитет P4067
Олимписки комитет на Соединетите Американски Држави P4063
Хрватскиот олимписки комитет P4541
Чешкиот олимписки комитет P4062
Шведски олимписки комитет P2323
Шпански параолимписки комитет P4593
Француски параолимписки комитет P8797
Полската атлетска асоцијација P5075
Пресбол P6311
PFL P7780
PFF P8780
ПФЛУ P7423
Руски биатлон P5771
Руски биатлон P5772
Руски хокеј P6154
RPL (играч) P4417
RPL (вработен) P6312
RPL (судија) P6313
Романска кошаркарска федерација P9749
РФБ P5969
RFGS P6825
FSHR P4994
Моја сопствена игра P9329
Серија А P5424
Руската фудбалска репрезентација P6317
RBU P6387
Sport-strana.ru P6416
Спорт во Урал P6388
Спортска Русија P6421
TFF (плеер) P2448
TFF (судија) P7405
TFF (тренер) P2449
TFF P7450
UAF P3662
УЕФА P2276
УЕФА P7361
Вимблдон P4503
UPL P7362
ФБИ P6975
ФБИ P6994
ФИБА P3542
ФИБА (3 × 3) P9766
ФИДЕ P1440
FLAU P8787
FLGR P6598
FNL P7265
FPBR P6940
Француска скијачка федерација P6612
FSBR P9512
Исландскиот фудбалски сојуз P6495
Чешкиот фудбалски сојуз P3050
Фудбалски судии на Русија P6701
ФФФ P9264
ФХМР P3622
HFS P3577
ЦСКА P6613
Фудбалско првенство на Словачка P7530
Чешка фудбалско првенство P7451
УСЛ првенство P4019
SHFA P3049
Естонскиот фудбалски сојуз P3659
AFDb P3351
AllMovie P1562
AllMovie P2019
AllMusic P1728
AllMusic P1729
AllMusic P1730
AllMusic П1994 година
AlloCiné P1265
AlloCiné P1266
AlloCiné P1267
AniDB P5646
AniDB P5648
AniDB P5649
Мрежа за аниме вести P1982
Мрежа за аниме вести P1983
Мрежа за аниме вести P1984
Мрежа за аниме вести P1985
Box Office Mojo P1237
ČSFD P2529
ČSFD P2605
Данска национална филмографија P2626
Дискога P1953
Дискога P1954
Дискога P1955
Дискога P2206
Филмски афинитет P480
Филмски портал P2639
Енциклопедија Металум P1952
Енциклопедија Металум P1989 година
Енциклопедија Металум P2721
IAFD P3869
Интернет Бродвеј база на податоци P1217
Интернет Бродвеј база на податоци P1218
Интернет Бродвеј база на податоци P1219
Интернет Бродвеј база на податоци P1220
Интернет база на податоци за филмови P345
Меѓународен проект за библиотека за музика P839
КиноПоиск P2604
Метакритик P1712
MetroLyrics P2624
MovieMeter P1969 година
MusicBrainz P434
MusicBrainz P435
MusicBrainz P436
Пентхаус P6290
Проект „Гутенберг“ P1938
Оценете ја вашата музика P5404
Оценете ја вашата музика P8392
Расипани домати P1258
Animator.ru P1934
Animator.ru P5770
Каталог на играни филмови AFI P3593
Интернет шпекулативна фантастична база на податоци P1233
Интернет шпекулативна фантастична база на податоци P1234
Интернет шпекулативна фантастична база на податоци P1235
Интернет шпекулативна фантастична база на податоци P1239
RKDartists P650
RKСлики P350
BioOne P6143
ЕКАРТИКО P2915
LibraryThing P1085
OCLC P243
Лабораторија за научна фантастика P7433
Лабораторија за научна фантастика P7437
Лабораторија за научна фантастика P7438
Лабораторија за научна фантастика P7439
Зад The ​​Voice Actors P4965
CPC-Моќ P4847
IGN P5385
ИграЧПП P4769
GameSpot P5494
Историја на игри P4806
Џиновска бомба P5247
Гардијана P4710
Сала на светлината P4671
КЛОВ P2858
Лимон 64 P4816
MobyGames P1933
MobyGames P3913
MobyGames P4773
MobyGames P5360
Подготвен64 P4916
Намали P5290
VGMdb P5659
Светот на спектарот P4705
Знамиња на светот P3089
Отворете го директориумот P998
Врсниците P4638
Речници и енциклопедии
Австралиски биографски P1907
австриски мјузикл P8432
Биографический Австрийской империи P1343 = Q665807
Башкирская P9222
Березина P1343 = Q19217220
Библейская P1343 = Q4086271
Био-библиографический русских писателей XX века P1343 = Q42068474
Биографический итальянцев P1986
Большая каталанская P1296
Большая норвежская P4342
Большая российская P2924
Большая советская (1 изд.) P1343 = Q20078554
Большая Южакова P1343 = Q4091878
Брокгауза и Ефрона P1343 = Q602358
Валлийский биографический P1648
Военная Сытина P1343 = Q4114391
Географическо-статистический Российской Империи P1343 = Q4135594
Еврейская Брокгауза и Ефрона P1343 = Q4173137
Ираника P3021
Ислама P9862
Исламский энциклопедический P1343 = Q18517268
Испанский биографический P4459
Канадская P5395
Кирилла и Мефодия P1343 = Q4091875
Краткая еврейская P1438
Краткая литературная P1343 = Q4239850
Кругосвет P6385
Кругосвет P1343 = Q2627728
Ларусса P6058
Лентапедия P1343 = Q17290934
Литературная P1343 = Q4263804
Литовская спортивная P6504
Литовская универсальная P7666
Литовская футбольная P7742
Малый Брокгауза и Ефрона P1343 = Q19180675
Музыкальный Римана P1343 = Q27680201
Национальная биография Финляндия P2180
Новый P1343 = Q19190511
Православная P1343 = Q2498180
Православная P5002
Православная богословская P1343 = Q19211082
Реальный словарь классических древностей P1343 = Q30059240
Русский биографический P1343 = Q1960551
Спортивная каталанская P5513
Татарика P8377
Техническая (1 изд.) P1343 = Q20078551
В. Даля P1343 = Q1970746
Энциклопедический лексикон P1343 = Q4532135
Allgemeine Deutsche Biographie P1343 = Q590208
American Cycl. (1879) P1343 = Q19077875
American Med. Biogr. (1920) P1343 = Q19037977
American National Biography P4823
Appletons' (1887—1901) P1343 = Q12912667
Ballotpedia P2390
BBLD P2580
Britannica (9-th) P1343 = Q20096917
Britannica (11-th) P1343 = Q867541
Britannica (12-th) P1343 = Q15987490
Britannica (онлайн) P1417
Brockhaus P5019
Catholic (1907—13) P1343 = Q302556
Catholic (1997—…) P3241
Dictionary of Music and Musicians P1343 = Q16011749
Dictionary of National Biography P1343 = Q15987216
Dictionary of National Biography (1st suppl.) P1343 = Q16014700
Dictionary of National Biography (2nd suppl.) P1343 = Q16014697
dovidka.com.ua P7804
History of Parliament P1614
Infernal (6e éd.) P1343 = Q20961706
Munzinger P1285
New International P1343 = Q20089963
Notable Names Database P1263
Pauly-Wissowa P1343 = Q1138524
TDV İslam Ansiklopedisi P7314
Treccani P3365
Universalis P3219
Актёры отечественного кино P6596
Деловой Петербург P7475
Деловой Петербург P7529
Истории Украины P8935
Киносозвездие P6741
Левый берег P6980
Ліга.Досье P6210
Оксфордский биографический P1415
Россия-Культура P6739
Современной Украины P4613
Справка РИА P6081
Справка ТАСС P6219
Украиника P7817
Шведский биографический P3217
Швейцарский исторический P902
Швейцарский исторический (online) P886
Энциклопедия ТАСС P1343 = Q63985075
Эстонский спортивный биографический P4042
Настольный P1343 = Q63284758
Гранат P1343 = Q4532138
Генеалогия и некрополистика
Find a Grave P535
gravsted.dk P4359
JewAge P4116
WikiTree P2949
WeRelate P4159
Таксономия
Avibase P2026
CMS P6033
eBird P3444
EOL P830
GBIF P846
iNaturalist P3151
NCBI P685
Neotropical Birds P6047
IRMNG P5055
ITIS TSN P815
SeaLifeBase P6018
WoRMS P850
Нормативный контроль
BAV P1017
BIBSYS P1015
BNC P1273
BNE P950
BNF P268
BPN P651
CALIS P270
CBDB P497
CiNii P271
CONOR P1280
DNB P1292
EGAXA P1309
eLibrary.ru P2463
eLibrary.ru P8079
GND P227
GTAA P1741
ICCU P396
ISNI P213
LCCN P244
LOC P1144
LNB P1368
Mérimée P380
Microsoft P6366
NCL P1048
NDL P349
NLC P1213
NKC P691
NLA P409
NLG P3348
NLR P1003
NLP P1695
NSK P1375
NTA P1006
NSZL P951
NUKAT P1207
PTBNP P1005
РГБ P947
LIBRIS P5587
SSRN P3747
SUDOC P269
VIAF P214
ULAN P245
ИРБИС-НБУВ P7148
РГАЛИ P6752
РГБ P1973
РНБ P7029

Параметры шаблона